Boston Acoustics

Nieuws

Persbericht

Nowy standard jakości brzmienia i wykonania

Boston Acoustics dopełnia całości linii głośników serii M nowymi modelami.

Boston Acoustics kładzie nowy kamień milowy w dziedzinie jakości głośników klasy premium przedstawiając kolejne modele głośników serii m. Teraz licząca siedem różnych modeli seria m oferuje głośniki o wysokich parametrach, wyjątkowej jakości brzmienia i eleganckim wyglądzie. Są one idealnym rozwiązaniem dającym wspaniałe doświadczenia odsłuchowe zarówno w wielokanałowym kinie domowym, jak i tradycyjnych, 2-kanałowych systemach hi-fi.

Wcześniej przedstawione zostały dwie trójdrożne kolumny podłogowe, flagowa M350 i nieco mniejsza M340 oraz dwudrożna kolumna podstawkowa M25. Nowością jest 2½- drożna kolumna podłogowa M250 z kombinacją przetworników: średniotonowego 5 1/4" (13,3 cm) i dedykowanego woofera o tej samej średnicy. Kolejne nowe produkty w serii to kompaktowy głośnik centralny MCenter z dwoma 4" (11,4 cm) wooferami i głośnik satelitarny MSurround, oba zbudowane na bazie przetwornika wysoko-średniotonowy BMR oraz mocnego głośnika niskotonowego, MSubwoofer.

Co warte zauważenia, wszystkie modele (oprócz MSub i MSurround, gdzie nie jest to konieczne) oferują stworzoną przez Boston Acoustics przełomową konstrukcję obudowy Lo-Q, która pozwala na osiągnięcie czystego brzmienia i ogranicza do absolutnie minimalnego poziomu zniekształcenia i wibracje mogące pochodzić od obudowy. Kluczem do takiej efektywności obudów Lo-Q jest konstrukcja z warstwowego MDF, gdzie warstwy są łączone specjalnym spoiwem wygłuszającym.

Jednym z kluczowych dla poprawy parametrów elementem w głośnikach MCenter i MSurround jest zastosowanie przetwornika Balanced Mode Radiator (BMR), który pokrywa zakres zwykle obsługiwany przez niezależne przetworniki wysokotonowy i średniotonowy, bez zwrotnicy. Efektem jest 180-stopniowa dyspersja dźwięku i scena dźwiękowa, w której każdy instrument i wokalista ma swoje ustalone miejsce.

MSub jest charakterystycznym elementem doświadczeń Boston Acoustics w projektowaniu głośników. Dostarcza mocy 500 W (1000 W szczytowo) z wbudowanego wzmacniacza. Wzmacniacz ten jest sparowany ze specjalnie zaprojektowanym przetwornikiem 10", zdolnym do obsłużenia tak dużej mocy. Jest on zdolny do dużych wychyłów i posiada wzmocnione, bardzo wytrzymałe cewki. Po każdej stronie obudowy zastosowano 8" pasywne membrany, pozwalające subwooferowi na odtwarzanie najniższych tonów i reprodukcję najgłośniejszych akordów przy niskich zniekształceniach i relatywnie niewielkiej obudowie. Wewnętrzny wzmacniacz zawiera duży transformator toroidalny zapewniający zapas mocy, dzięki czemu subwoofer jest zdolny obsłużyć z łatwością nawet najbardziej wymagający utwór muzyczny, czy ścieżkę dźwiękową.

Wzornictwo serii m, czerpiące zarówno z tradycyjnych jak i nowoczesnych form pozwala na łatwe wtopienie się w różnorodnie zaprojektowane wystroje wnętrz. Wszystkie z modeli serii m zostały zaprojektowane, by można było je wzajemnie mieszać i zastosować z innymi głośnikami Boston Acoustics, niezależnie od pożądanej konfiguracji. Cała nowa seria jest dostępna w sprzedaży w wykończeniu czarnym, z błyszczącym lakierem i wstawkami z imitacji skóry. Dodatkowo wszystkie głośniki podłogowe i podstawkowe są dostępne w tradycyjnym wykończeniu okleiną orzechową, a MSurround w kolorze białym, który perfekcyjnie wtapia się w otocznie pomieszczenia.

Więcej...